Twój e-PIT - od 15 lutego 2019 możesz zobaczyć online swój PIT

Uruchomiona została dzisiaj nowa usługa Twój e-PIT zrealizowana przez Ministerstwo Finansów. Jest to strona internetowa, na której podatnik może sprawdzić wypełnione przez urząd skarbowy zeznanie podatkowe za poprzedni rok (dotyczy deklaracji PIT-37 i PIT-38). Od przyszłego roku usługa ma objąć również deklaracje PIT-36, PIT-36L i PIT-28. 

Strona internetowa Twój e-PIT

Twój e-PIT został uruchomiony pod adresem https://epit.podatki.gov.pl.

Dzisiaj po godzinie 12:00 strona działa, choć w godzinach przedpołudniowych wiele popularnych portali informacyjnych pisało o kłopotach z wyświetleniem wspomnianego adresu z powodu zbyt dużego obciążenia serwera. Rzeczywiście na pojawienie się formularz służącego do zalogowania się trzeba trochę poczekać.

Możliwość sprawdzenia zeznania podatkowego będzie funkcjonować do 30 kwietnia. Więcej na temat jak sprawdzić swój PIT, jakie dane są wymagane aby zalogować się do usługi można przeczytać na stronie internetowej https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

W skrócie można napisać, że przy logowaniu wystarczy podać swój PESEL (lub NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu za 2017 roku, jedną z kwot jaką wykazał pracodawca podatnika na PIT-11. Nie trzeba tych danych podawać jeśli posiadasz profil zaufany. 

Aktualizacja danych
Ocena
Średnia:5 (2 głosów)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone